A Mortal Kombat világán játszódó fórumos szerepjáték.
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Hasznos linkek
Discord Server
Dumaláda
Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (17 fő) Kedd Ápr. 06, 2021 3:03 pm-kor volt itt.
Legutóbbi témák

Videótéka Emptyby Johnny Cage Szomb. Feb. 11, 2023 10:55 am


Videótéka Emptyby Johnny Cage Kedd Jan. 10, 2023 10:01 pm


Videótéka Emptyby Johnny Cage Vas. Jan. 08, 2023 7:27 pm


Videótéka Emptyby Vendég Szer. Dec. 28, 2022 6:18 pm


Videótéka Emptyby Vendég Szer. Nov. 16, 2022 2:00 pm


Videótéka Emptyby Elder Gods Szomb. Nov. 12, 2022 8:15 pm


Videótéka Emptyby Johnny Cage Szomb. Okt. 22, 2022 11:26 pm


Videótéka Emptyby Johnny Cage Csüt. Okt. 13, 2022 10:18 pm


Videótéka Emptyby Björn Frostson Vas. Okt. 02, 2022 10:27 pm


Videótéka Emptyby Yoru Ookami Hétf. Jún. 27, 2022 12:12 am

Harcosaink
Living History
Loretal Kombat

Megosztás
 

 Videótéka

Go down 
SzerzőÜzenet
Elder Gods
Admin
Elder Gods

Foglalkozás :
A fórum rendjének fenntartása
Reagok száma :
0
A tornára benevezett :
2018. Jul. 27.

Videótéka Empty
TémanyitásTárgy: Videótéka   Videótéka EmptyCsüt. Jan. 17, 2019 4:46 pm




Videótéka


Itt lehet kibeszélni minden film és sorozatélményt és ajánlgatni egymásnak mozgóképes alkotásokat.

Vissza az elejére Go down
https://mortalkombat.hungarianforum.com
Johnny Cage
Admin
Johnny Cage

Kitüntetések :
Speciális kitűntetés :
Videótéka Zovfor10Videótéka Zovfor10Videótéka Zovfor10Videótéka Zovfor10

Videótéka Spec_413Videótéka Spec_315


Foglalkozás :
Színész/Tanácsadó/Operatív ügynök
Reagok száma :
58
A tornára benevezett :
2018. Aug. 16.

Videótéka Empty
TémanyitásTárgy: Re: Videótéka   Videótéka EmptyHétf. Ápr. 26, 2021 11:26 am

Mortal Kombat

(2021)

Spoiler Alert!

Elég nehezen tudom szavakba önteni, hogy milyen gondolatok kavarognak a fejemben erről a filmről. Egyszeri szórakozásnak egy jó mozi, főleg olyanoknak, akik nem ismerik a Mortal Kombat világát, de messze elmarad attól az elvárástól, amit a vérmeghajtású hypevonata generált neki.

Kezdjük a pozitívumokkal, mert azért pár megsüvegelendő momentum és megoldás ebben a filmben:

+ A látvány: Bár a hollywoodi blockbusterek számára alapkövetelmény a székbeszögező látvány, az új Mortal film egy egészen erős induló ezen téren. A film jól van fényképezve, a díszletek kreatívan desingnoltak és ez egy összképet, ami ugyan nem teremti meg maradéktalanul a Mortal Kombat hangulatot, de koherens egészként funkcionál.
+ A karakterek megjelenítése: A főbb karakterek mind egyből felismerhetőek és nagyon nagy hangsúly volt fektetve arra, hogy ne csak desing szinten legyen meg ez az élmény. Szinte minden harcosnál visszaköszön egy-két játékokból ismert mozdulat és kivégzés, amik nagyon jól vannak beépítve a filmbe.
+ Kano: Külön ki kell emelni, mert a Kano volt a film talán legszórakoztatóbb és leg élettel telibb karaktere. Karcos stílusa és faragatlan humora olyan volt, mintha egy az egyben emelték volna át a játékokból a karaktert, az őt alakító színész játékán pedig nagyon látszott, hogy mindent belead abba, hogy minél hitelesebben hozza a szerepét.
+ A harcok: Itt jelent meg legjobban a forrásanyag szellemi háttere. A filmben látható összecsapások jól koreografáltak, pörgősek és nem fukarkodnak a vérrel se. Ezeknél a pillanatoknál pont azt kaptak a filmtől, amit régi motoros rajongóként várnék egy Mortal Kombat produkciótól.

A negatívumok:

- A lore kegyetlen megerőszakolása: Többször előfordult, hogy a film nézése közben hangosan feltettem a kérdést, hogy Mi van?
A produkció nagyon szabadon kezeli a Mortal Kombat világának háttértörténetét, akár a karakterek közti kapcsolatokról, akár a világ szabályairól beszélünk.
Ha a film tényleges cselekményét a videójátékokban játszották volna el, el sem indul a sorozat, mert az Idősebb Istenek azon nyomban nekimentek volna a Külső Világnak szabályszegésért.
Mind a kiválasztottságot bizonyító sárkány alakú anyajegy, mind a harcosok természetfeletti erejét biztosító arkána is egy olyan felesleges újdonsága a moziknak, amikről úgy érzem, hogy inkább elvesznek a világ egyedi ízéből, mint hozzáaadnak és egyfajta ultra véres Power Rangersé degradálják le a történetben szereplő Földi bajnokokat.
Scorpion háttértörténetének átírása pedig az egyik legvérlázítóbb bullshit, amit valaha láttam bármilyen más forrásból adaptált film esetében.
- A karakterek viszonyrendszerének totális felrúgása: Személy szerint én érzem, hogy a Mortal Kombat világában soha sem globális történeti szál volt az, ami meghatározta a karaktereket, hanem a háttértörténetekből adódó viszonyok voltak hatással a világot befolyásoló eseményekre.
Ebből a szempontból különösen rosszul érintett, hogy a filmből szinte teljesen kimaradtak azok a mélyrenyúló viszályok, amik egyes karaktereket mozgattak a játékok során.
Talán csak Kung Lao és Liu Kang viszonya volt az, ami emlékeztetett az eredeti koncepcióra, de hiányoltam azt a forró tűzben égő haragot és megvetést, ami megadta az érzelmi töltetet Sonya és Kano valamint Sub-Zero és Scorpion kapcsolatához a játékokban.
- Súlytalan antagonisták: Egyáltalán nem éreztem a filmbeli ellenlábasokat komoly fenyegetésnek, sokkal inkább elpüfölendő henchmeneknek.
Különösen igaz ez az olyan karakterekre, mint Shang Tsung, aki stílus tekintetében mind a videójátékos inkarnációjával, mint az 1995-ös filmben látott verziójával szemben játszi könnyedséggel marad alul.
Goroval is olyan rútúl bántak el ebben a filmben, ami semmiképp nem illik egy olyan karakterhez, akinek olyan eredmények vannak a listáján, mint kilenc Mortal Kombat győzelem és a Nagy Kung Lao halála.
- Cole Young: Ez a karakter egyszerűen felesleges volt ebbe a filmbe. Semmi újat nem adott hozzá a világhoz és nagyrészt pont azt a szerepet töltötte be, amit Johnny Cage is ellátott volna, ha a politikai korrektség jegyében nem vetik el a szerepeltetésének ötletét.

Nehéz elfogulatlan véleményt megfogalmaznom ezzel a filmmel kapcsolatban. Mint írtam egyszeri szórakozásnak tökéletes, főleg akkor, ha valaki Mortal-szűz, de régi rajongóként én azt érzem, hogy az alkotók csak a felszínt kapizsgálva nyúltak hozzá a Mortal Kombat világához és nem akarták azt mélyen megérteni.
Így pedig ez a film is inkább egy kihagyott ziccer, ami egy gyorsan ürülő rossz szájízt hagy maga után.
Vissza az elejére Go down
 
Videótéka
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mortal Kombat FRPG :: Játékon kívül :: Kibeszélde-
Ugrás: